суббота, 25 июля 2020 г.

Цікаві факти про мережу. А що Ти знаєш про Інтернет?!

1. Хто першим придумав словосполучення “Всесвітня павутина” ?      

Тім Бернерс-Лі (Tіm Berners-Lee) в 1990 році.

2. Як почався Інтернет і чому? Все це почалося давним-давно, коли в США, у великих університетах, таких як Дартмут  і Берклі , комп’ютерів (точніше - ЕОМ) було дуже мало й людям доводилося працювати на них по черзі. Тобто на один ПК доводилося багато користувачів з різними завданнями. Та й комп’ютери були інші. Тоді в навчальних закладах були встановлені мейнфрейми (центральні комп’ютери) з безліччю терміналів. Використовувались тодішні ЕОМ у режимі поділу часу. Саме тоді й зародилися такі основні принципи, як багатозадачність і розподілений доступ. А ви знаєте, що виникненню Інтернету непрямим чином посприяв перший радянський супутник? Адже після його запуску в 1957 році президент США Ейзенхауер, дуже, певно, злякавшись переваги Радянського Союзу у технологіях, віддав наказ сформувати ARPA (Advanced Research Projects Agency) - Агентство передових дослідницьких проектів, що підпорядковувалося Мінобороні США й займалося розробкою передових технологій. В 1972 році агентство було перейменовано в DAPRA - Агентство передових оборонних дослідницьких проектів). Значимість ARPA в історії Всесвітньої мережі не можна переоцінити: агентство спонсорувало розвиток мережі ARPANET. 



3. Хто такий Дж. К.Р. Ліклайдер ? Ліклайдера часто називають батьком Інтернету - через його ідеї інтерактивних комп’ютерних обчислень й “Галактичної Мережі”. Ці його ідеї й лягли в основу розробок DARPA в 1962 році. Джозеф Карл Робнетт Ліклайдер відомий під простими ніками J.C.R. або “Лік”  - видатний американський учений, що працював в області інформаційних технологій. Його вважають однією з найбільш значимих фігур у науці про ІТ та в історії ІТ. Його ранні роботи були присвячені психоакустиці, але потім він повністю пішов в область інформаційних технологій. Ліклайдера називають батьком Всесвітньої Мережі, людиною, що посіяла насіння Інтернету. 

4. Що таке ARPANET?  Ця мережа була створена в 1969 році за завданням агентства ARPA; розвивалася дуже швидко, стала міжнародною й, хоча в 1990 році припинила своє існування, вона заклала технологічні основи Інтернету, тобто, фактично була його прабатьком.

5. Коли було встановлено перше віддалене з’єднання? Це трапилося в 1965 році, коли Лоренс Робертс , дослідник з Массачусетського технологічного інституту (MІ), що працює з Томасом Мерріллом  під загальним керівництвом Дж. Ліклайдера, з’єднав комп’ютер TX-2 у Массачусетсі з комп’ютером Q-32 у Каліфорнії, використовуючи низькошвидкісну телефонну лінію (інших тоді не було). Вийшло те, що пізніше стали називати WAN -територіально розподілена мережа. Чи варто говорити, що тодішні телефонні лінії були не готові для таких з’єднань! 


6. Хто такий Леонард Клейнрок? Леонард Клейнрок розробив теорію пакетної комутації, основи інтернет-з’єднань. Працюючи в Массачусетському Технологічному Інституті, він розробив новий спосіб передачі інформації за допомогою розбивки її на частини - пакети. Технологія істотно підвищила надійність і швидкість передачі даних. В 1961 році вийшла перша стаття Клейнрока про пакетну комутацію. 29 жовтня Клейнрок з’єднався зі Стенфордським Дослідницьким Інститутом . Але при введенні літери G у слові LOGІ система, на жаль, вийшла з ладу!


7. Що таке Ethernet? Це протокол для багатьох локальних мереж . Основи його були закладені Бобом Меткалфом  у його дисертації в Гарварді, присвяченій темі “Мережі з пакетною комутацією” .


8. Коли була створена перша комп’ютерна миша? Перший маніпулятор “миша” був представлений в 1968 році Дугласом Енгелбартом  на виставці Fall Joіnt Computer Expo у Сан-Франциско.  Ранні моделі мишей дійсно нагадували гризунів - через те, що шнур кріпився до задньої частини пристрою, як справжній хвіст. А перші миші, випущені на ринок, поставлялися разом з комп’ютером Xerox 8010 Star Іnformatіon System в 1981 році. Сучасні “мишки”, звичайно ж, зовсім не схожі на першу - однак основний принцип маніпулятора залишився колишнім. (Ну цей факт, звичайно, не про інтернет, але думаю все-одно цікавий ;)) 


9. Чи правда, що Інтернет винайшов Альберт Гор? Ви чули про це?  В американській пресі 1999-2000 р. активно публікувалися й поширювалися такі заяви. Використовувалися вони в політичних цілях. Насправді це, звичайно, не так. Проте, Гор вніс великий вклад у розвиток Мережі, вклад, який не можна недооцінювати.

 
10. Хто придумав словосполучення “інформаційна супермагістраль” ? Як говорить нам Wіkіpedіa, це був Нам Джун Пайк - відомий американський художник корейського походження, що надавав величезного значення інформаційним технологіям і творив на стику техніки й мистецтва. Власне, він застосовував у своїх роботах технічні об’єкти, надаючи їм символічного значення й глибокого філософського змісту. Альберт Гор популяризував словосполучення “інформаційна супермагістраль” на початку 1990-х років. 


11. У яке десятиліття Інтернет буквально підірвав світ? Звичайно, 90-ті роки. Перший “вибух” відбувся приблизно в 1993 році. Незадовго він прийшов і до нас. Напевно, дехто з вас пам’ятає, як це все починалося… Пам’ятаєте модеми на 28,8 Кб/сек?… Не забули, що таке BBS? Тепер це пішло в минуле і зараз в Інтернеті стали нормою набагато більші швидкості передачі даних, та й подання інформації стало на порядок досконаліше.


12. Як швидко росте Інтернет? Темпи росту дуже й дуже високі. Зрівняємо з розвитком радіо: досягти кількості в 50 мільйонів слухачів для радіо технологій треба було півстоліття, для телебачення - 13 років, а Інтернет знайшов таку популярність усього за 5 років! Такі дані приводив ресурс CyberAtlas.com. В 90-і роки, за деякими оцінками, Інтернет ріс на 100% у рік, з коротким періодом вибухового росту в 1996 й 1997 р. 


13Кількість користувачів та їхній розподіл. Близько 2,1 мільярда користувачів інтернету було зафіксовано по всьому світу в 2011 році, практично половина з них - жителі азіатських країн
.

Історія виникнення смайлика

Ми у своєму житті вміємо виражати різні емоції, наша міміка дуже багата й різноманітна. Загальновідомо, що 80% інформації наш співрозмовник отримує через невербальні канали сприйняття: міміку, жести. Спілкуючись в Інтернеті, ми використовуємо смайлики для висловлення свого настрою:
 
19 вересня вважається Днем народження «смайлика».Звідки ж вони з’явилися і хто їх придумав? Смайли, інакше емограмми (smile – усмішка) – це значки, складені з розділових знаків, букв і цифр, що позначають якісь емоції. Вони широко використовуються при спілкуванні в Інтернеті – у листах, форумах, чатах і т.п. Останнім часом текстові смайлики поступово відходять у минуле, а їм на зміну приходять графічні – прикольні картинки, що зображують особи, предмети, знаки, дії.  Перші смайлики з’явилися ще раніше і не в Інтернеті: в Америці в грудні 1963 року художник Харві Белл, з нагоди злиття двох страхових компаній в одну корпорацію State Mutual Life Assurance Cos. of America намалював першу бадьору усміхнену пику, яку розмістили на значках співробітників компанії. У 70-х роках смайл придбав величезну популярність: його почали друкувати на марках, футболках, рюкзаках, олівця … Продукція з зображенням смайликів приносила величезні доходи всім, окрім свого творця. Однак першим запатентував смайлик як торгову марку якийсь француз Франклін Лоуфрані в 1971 році. Йому вдалося запатентувати свій торговий знак в 80 країнах світу. Корпорація Лоуфрані – Smiley Licensing – діяла по всьому світу, крім США, зрозуміло, і принесла своєму власникові великий прибуток. Що ж стосується Харві Белла, то він врешті-решт теж запатентував свій смайл і створив компанію World Smile Corporation (яку зараз очолює його син – Чарльз Белл). У цієї людини була мрія – стати «міжнародним послом щастя» на всій Землі. Саме Харві Белл запропонував відзначати 1 жовтня-  Міжнародний день посмішки. Весь прибуток від компанії World Smile Corporation було вирішено використати в благодійних цілях. Перший смайлик в Інтернеті з’явився 19 вересня 1982, його винахідник – Скотт Фалман, професор приватного Університету Карнегі-Меллона, що знаходиться в Піттсбурзі, штат Пенсільванія, США. Цей учений першим запропонував використовувати таке поєднання – двокрапка, тире, дужку – для позначення усміхненого обличчя.  Зараз в Інтернеті зустрічаються найрізноманітніші смайлики: не тільки виражають емоції, але також зображають різних персонажів, знаки зодіаку, прапори, таблички з гаслами (скандували смайлики), смайли-букви, новорічні смайлики … В Інтернеті існують спеціальні сайти, на яких ви можете завантажити собі набори смайликів, а також придумувати і малювати свої авторські смайлики, обмінюватися ними, дарувати і відправляти ці «усміхнені личка» друзям і знайомим.  За 25 з гаком років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися.  
                                                                                                                                                                     


Комментариев нет:

Отправить комментарий